Зателефонувати

Мультиспіральна комп'ютерна томографія КТ черевної порожнини, позаочеревинного простору, порожнини тазу

кт брюшной полости в Киеве

– це метод діагностики, який дозволяє візуалізувати вміст цих анатомічних частин тіла.

Комп'ютерна томографія має величезну перевагу в візуалізації органів черевної порожнини, заочеревинного простору і таза в порівнянні з УЗД і МРТ. Для комп'ютерної томографії не існує так званих «німих зон». КТ органів черевної порожнини, заочеревинного простору, порожнини таза дозволяє візуалізувати будь-яку тканину людського тіла: кістки, порожнисті (шлунково-кишковий тракт, жовчний і сечовий міхури, кровоносні судини і т.д.) і паренхіматозні (печінка, нирки, підшлункова залоза, селезінка і т.д.) органи, м'які тканини.

Мультиспіральний (128-зрізовий) комп'ютерний томограф (МСКТ) Toshiba Aquilion CXL знаходиться в діагностичному центрі "Медіскан Груп" м.Київ дозволяє в лічені секунди отримати точне зображення найдрібніших анатомічних структур і оцінити їх стан. У своїй роботі співробітники діагностичного центру «Медіскан Груп» керуються діагностичними стандартами, розробленими провідними професійними співтовариствами (такими як ESR, ESUR і RSNA) і прийнятими до керівництва в усьому світі. Одним з таких стандартів є «онкологічний підхід» в діагностиці патології органів черевної порожнини, заочеревинного простору, таза. Цей підхід має на увазі сканування всієї досліджуваної області (від діафрагми до дна таза), а не окремої частини (тільки печінку або тільки таз). Такий підхід дозволяє отримати повне уявлення про що відбуваються патологічних процесах, оцінити їх поширеність.

Показання до проведння КТ органів черевної порожнини, позаочеревинного простору, порожнини тазу:

Підозра на онкологічне ураження даної локалізації (оцінка локалізації, поширеності, пошук віддалених метастазів).

Хірургічна патологія (апендицит, кишкова непрохідність, абсцеси будь-якої локалізації, жовчно-кам'яна хвороба, сечо-кам'яна хвороба, дивертикули і т.д.).

Біліарна, портальная гіпертензія неясного генезу, цироз, стеатоз, гемосидероз, асцит.

Запальні ураження (панкреатит, пієлонефрит).

Травматичні ушкодження.

Аномалії розвитку.

Інші показання (невизначені скарги даної локалізації, сумнівні рентгенологічні, УЗД та ендоскопічні дані).

Для проходження КТ органів грудної порожнини, голови та шиї, лицьового черепу, додаткових пазух носу, кінцівок та суглобів без контрастування особливої підготовки не потрібно.

  

Підготовка до обстеження органів черевної порожнини, заочеревинного простору та малої миски без контрастної речовини:

  • За 2-3 дні до дослідження виключити з раціону продукти, що сприяють підвищеного газоутворення. До них відносять бобові, кисломолочні продукти, велика кількість сирих овочів і фруктів, чорний хліб, газовані і спиртні напої. Крім цього, необхідно відмовитися від прийому сприяють газоутворення лікарських засобів (наприклад, Нормазе, Дюфалак);
  • Бажано багато пити: за добу до обстеження не менше 2 л, у день обстеження до 1,5 л.

Для чого потрібно пити воду?

Вода є природньою нейтральною «контрастною речовиною», за рахунок випитого об’єму, ми отримуємо розправлення органів шлунково-кишкового тракту, це допомагає в достовірній оцінці їх стану, також вода допомагає швидше вивести контрастну речовину з організму (за умови її введення).

Підготовка до обстеження органів черевної порожнини, заочеревинного простору та малої миски з контрастною речовиною та онкоскринінгу:

  • За 2-3 дні до дослідження виключити з раціону продукти, що сприяють підвищеного газоутворення. До них відносять бобові, кисломолочні продукти, велика кількість сирих овочів і фруктів, чорний хліб, газовані і спиртні напої. Крім цього, необхідно відмовитися від прийому сприяють газоутворення лікарських засобів (наприклад, Нормазе, Дюфалак);
  • Рекомендуємо багато пити: за добу до обстеження не менше 2 л, у день обстеження до 1,5 л;
  • Якщо у вас є Цукровий діабет 2 типу та Ви приймаєте ліки, що містять метформін, адміністратор може запропонувати відмінити прийом ліків за добу до обстеження та мінімум на дві доби після обстеження (необхідно дотримуватись низьковуглеводної дієти або попросити свого ендокринолога замінити препарат).

Хімічна речовина метформін, при введенні контрастної речовини входить з нею у взаємодію та може призвести до лактоацидозу.

Ваші дії у день обстеження вдома:

  • 1. можна з’їсти легкий сніданок, випити 1-1,5л рідини (вода без газу, сік, чай, кава без молока);
  • 2. одягнути вільний одяг без металевих включень, зняти металеві прикраси;
  • 3. Взяти з собою направлення, медичну документацію, попередні диски КТ/МРТ-дослідження;
  • 4. Прийти до Центру за 20-30 хв. до запланованого обстеження.

Ваші дії у день обстеження в Центрі:

  • 1. Вам необхідно підійти до адміністратора;
  • 2. Адміністратор запитає у Вас про направлення та запропонує заповнити анкету.
  • 3. Також адміністратор спитає у Вас чи хочете ви до туалету та скільки води Ви випили, якщо заплановано обстеження органів черевної порожнини та малої миски, онкоскринінг.
  • 4. Після заповнення анкети Вам запропонують випити ще води (щоб наповнити сечовий міхур та мати легкі позиви до сечовипускання) та очікувати на рентген-лаборанта, який запросить Вас на обстеження, як тільки Ви будете готові.

Про те, як проводиться КТ органів черевної порожнини, заочеревинного простору, порожнини таза, а також про протипоказання до неї, ви можете прочитати ТУТ.

Альтернативою комп'ютерній томографії в діагностиці патології органів черевної порожнини, заочеревинного простору, порожнини таза може бути УЗД.

компьютерная томография КТ брюшной полости в Киеве

КТ органів черевної порожнини. Фронтальна реконструкція

компьютерная томография КТ  забрюшинного пространства в Киеве

Рак хвоста підшлункової залози з метастазами в печінку

компьютерная томография КТ  полости таза в Киеве

Карбункул правої нирки

компьютерная томография КТ  брюшной полости в Киеве

Рак прямої кишки з інвазією сечового міхура

Дізнатися ціни на КТ діагностику в Києві