Зателефонувати

На сьогоднішній день магнітно-резонансна томографія (МРТ) передміхурової залози є однією з найбільш інформаційних ТА, в той же час, безпечних діагностичних процедур.

Досвід клінічного використання МРТ для неінвазивного дослідження передміхурової залози і оточуючих її структур можна починається з 1980-х років. Спочатку МРТ передміхурової залози була заснована тільки на морфологічної характеристиці з використанням Т1 і Т2 зважених зображень (ЗЗ), роль яких зводилася до місцевого стадіювання захворювання у пацієнтів з доведеним раком після біопсії. При цьому були суттєві обмеження в диференціальнії діагностиці з доброякісними змінами, а також в розпізнаванні клінічно незначущих і клінічно значущих уражень при раку передміхурової залози (РПЗ).

Накопичення досвіду і розвиток технологій (як програмних, так і технічних) привели до створення мультіпараметрічної МРТ (мпМРТ), яка об'єднує анатомічні зображення (Т2 і Т1 ЗЗ) з функціональної оцінкою, що включає диффузионно-зважені зображення (ДЗЗ), динамічне контрастне підсилення (ДКП) та, в ряді випадків, протонну магнітно-резонансну спектроскопію (МРС) in vivo. Пріоритетність та аспекти методик змінювалися і були пов'язані з аналізом досвіду використання мпМРТ. Змінювалися і клінічні уявлення про рак передміхурової залози, способах і показаннях до різних підходів в лікуванні. В даний час сформувалася парадигма «клінічної значущості» раку передміхурової залози, в рамках якої змінилася роль мпМРТ.

Сьогодні слід виділити дві неперевершені переваги використання МРТ в діагностиці раку передміхурової залози:

1) зниження смертності за рахунок підвищення ефективності виявлення клінічно значущих випадків раку;

2) скорочення числа випадків невиправданих біопсій та лікування за рахунок підвищення довіри у виявленні доброякісних змін і латентних форм пухлин, які не є критичними факторами у визначенні тривалості життя чоловіків.

Клінічне використання МРТ при РПЗ на сьогодні не обмежується питаннями місцевого поширення, а використовується для вирішення таких завдань, як виявлення пухлини, чітке визначення її анатомо-топографічної локалізації, детальна характеристика, стратифікація за ризиком прогресування, ведення активного спостереження, виявлення можливого рецидиву, навігація при біопсії, планування операції та фокальній і зовнішньої променевої терапії.

У 2007 р, після визнання найважливішої ролі МРТ в діагностиці РПЗ, з ключових лідерів наукових досліджень і клінічного використання нових розробок була сформована Міжнародна робоча група МРТ раку передміхурової залози. Групою розроблено основні принципи стандартизації і сумісності МРТ-досліджень, які знайшли відображення в Керівництві Європейського товариства урогенітальної радіології (ESUR) у вигляді системи PI-RADS, а в кінці 2014 - на початку 2015р. другої її версії - PI-RADSv2.

Система PI-RADSv2 створювалася насамперед для вдосконалення технологій виявлення, локалізації, характеристики і стратифікації ризику ураження у пацієнтів з підозрою на рак передміхурової залози. Загальна мета - поліпшити результати лікування і спостереження пацієнтів.

В якості специфічних завдань були визначені:

1) мінімально прийнятні технічні параметри при МРТ-скануванні передміхурової залози;

2) спрощення та стандартизація термінології радіологічного звіту;

3) використання даних МРТ для таргетной біопсії;

4) розвиток оціночних категорій, які підсумовують рівні підозри або ризику і можуть бути використані для відбору пацієнтів для біопсії і ведення (наприклад, стратегія спостереження або негайна біопсія);

5) створення умов для набору даних при моніторингу в ході активного спостереження і виявлення рецидивів;

6) навчання радіологів формуванню звітів МРТ ПЗ і зниження варіативності при інтерпретації ними даних МРТ;

7) розширення міждисциплінарної комунікації із зацікавленими фахівцями.

Основною метою МРТ-дослідження ПЗ є визначення і локалізація змін, які відповідають клінічно значущому РПЖ. Останні дослідження показали, що в залежності від локалізації і ступеня зміни тканини передміхурової залози, мпМРТ здатна виявити середню і високу ступінь аплазії при розмірах пухлини менше 5 мм.

мрт передміхурової залози Київ

аксиальне Т2 зважене зображення (Т2 ЗЗ) передміхурової залози

мрт передміхурової залози Київ

диффузійно-зважене зображення (ДЗЗ) передміхурової залози

мрт передміхурової залози Київ

Fusion Т2ЗЗ та ДЗЗ

мрт передміхурової залози Київ

динамічне контрастне підсилення (ДКП) передміхурової залози

Виконати мультіпараметрічну магнітно-резонансну томографію передміхурової залози за сучасними міжнародними стандартами Ви можете в нашому Центрі "Медіскан Груп".

Коли показана процедура МРТ передміхурової залози?

Якщо у вас підвищений ПСА або лікар-уролог при огляді виявив у вас відхилення від норми, то перед призначенням трепанобиопсии може бути доцільним провести МРТ передміхурової залози з метою можливого виявлення підозрілих ділянок. Знімки, отримані при МРТ, можуть, в разі підозри на злоякісну пухлину, бути використані при проведенні біопсії простати за допомогою трансректального УЗД (TRUS).

МРТ простати також може бути доцільною процедурою в ході раннього виявлення раку простати, так як вона, на відміну від біопсії, дозволяє отримати загальний знімок залози. Однак не варто забувати, що МРТ не дозволяє проводити досліджень тканин, і в разі виявлення карциноми за МРТ повинна слідувати біопсія.

Ціни на МРТ діагностику