Новини діагностичного центру "Медіскан Груп" КиївВакансія лікар узд

Пропонуємо роботу з повною зайнятістю для лікарів ультразвукової діагностики. Робота на сучасному апараті експертного класу Aplio500, i900.

Розташування офісу: Шевченківський район, вул. Ризька 1

Графік роботи: позмінно, підбирається індивідуально

Заробітна плата обговорюється при співбесіді.

Запис на співбесіду за тел:

+38 044 337-78-51,

+38 666 055 507,

+38 965 663 355Президент Української асоціації фахівців ультразвукової діагностики, головний лікар Інституту еластографії Олег Борисович Динник відвідав діагностичний центр «Медіскан груп».

«Головна перевага «Медіскан Груп» – у повному використанні усіх можливостей найсучаснішого діагностичного обладнання та інноваційних методик від Canon Medical Systems, – вважає О. Б. Динник. – Максимально зручна для пацієнтів організація дослідження у мультимодальному форматі (з одночасним використанням УЗД, КТ і МРТ за технологією Smart Fusion) дає змогу провести найскладнішу діагностику з найточнішою візуалізацією за короткий час протягом одного візиту».До уваги пацієнтів!

З 3 жовтня кожен четвер наш діагностичний центр буде працювати цілодобово.

З 22.00 до 06.00 знижка 10%.

Попередній запис обов'язковий за телефонами:

+38 044 337-78-51, +38 0666055507, +38 0965663355томография Киев

Шановні пацієнти! Звертаємо Вашу увагу, що при зверненні до нашого центру необхідно мати при собі паспорт або інший документ, що підтверджує Вашу особу.

МРТ у Києві

Алергія на йод і використання контрастних речовин

Відділення радіології та Біомедичної Візуалізації Каліфорнійського Університету, Сан-Франциско, США.

Пацієнтам часто задають питання про йодну або харчову алергію на морепродукти до внутрішньовенного введення йодовмісних контрастних речовин, так як серед радіологів поширена думка про своєрідну перехресну алергію між йодвмісними контрастними препаратами і іншими, багатими на йод речовинами. «Йодна алергія» - такий збірний термін часто використовується для опису побічних реакцій до подібних речовин. Пацієнти, як правило, дають позитивні або неоднозначні відповіді на ці питання; такі відповіді можуть стати більш поширеними зі збільшенням споживання морепродуктів і збільшенням поширеності алергії серед населення в цілому. Наша мета показати, що йод не викликає специфічної перехресної алергічної реакції між багатими на йод речовинами, що перехресна реактивність, яка існує, неспецифічна, і поняття «йодна алергія» є помилковою, може привести до недоречної відмови у внутрішньовенному введенні йодовміного контрастного препарату у пацієнтів з непереносимістю йодовмісних антисептиків або морепродуктів.

Фізіологічні і імунологічні аспекти

Йод - найважливіший мікроелемент, необхідний для синтезу гормонів щитовидної залози. У кишечнику йод перетворюється в йодид - іонізовану форму йоду. Харчові джерела йоду включають рибу, йодовану сіль, а також йодати, що використовуються як консерванти в хлібі.

Риба є хорошим джерелом йоду, бо протягом багатьох років йод вилуговується з грунту і потрапляє в океан. Йод в рибі може бути вільним або пов'язаним з білками.

Йод і реакції на контрастні речовини

Контрастні речовини є похідними трийодбензойної кислоти, в них міститься невелика кількість вільного йоду. Побічні реакції на ці речовини можуть бути класифіковані як ідіосинкратичні і не-ідіосинкратичні.

Механізми ідіосинкратичної реакцій невідомі. Серед теорій, що пояснюють їх, виділяють теорію алергії, яка передбачає, що або контрастну речовину, або сам йод діє як гаптен, викликаючи специфічну імунну відповідь. Незабаром виникає реакція антиген-антитіло, коли пацієнтові повторно вводять йодовмісний контрастний препарат. Ці препарати можуть призвести до утворення антигенних йодпротеінов in vitro. Однак, ті ж дослідники в подальшому не змогли продемонструвати достовірний зв'язок між гіперчутливістю до контрастних речовин і наявністю лімфоцитів, специфічно реагують на ці речовини або на йодид. Крім того, спроби індукувати вироблення антитіл in vivo у тварин були невдалими, незважаючи на оптимальні умови. Тому малоймовірно, що механізм ідіосинкратичної реакції на контрастні речовини має в своїй основі специфічну імунну відповідь (тобто справжню алергію), і, ймовірніше, такі реакції протікають завдяки активації комплементу та інших медіаторів неспецифічного імунітету. Отже, ідіосинкратичні реакції на контрастні речовини найкраще іменувати анафілактоїдними, псевдоаллергическими, але не алергічними. Крім того, активація відбувається, майже напевно, у відповідь на появу цілої молекули контрастної речовини, а не вільного йоду. Наприклад, жоден з 23 пацієнтів з документованої гіперчутливістю до контрастних речовин не мав подібної реакції на підшкірне введення йодиду натрію.

Не-ідіосинкратичний реакції обумовлені прямим токсичним або осмолярним ефектом. Єдиний несприятливий ефект контрастної речовини, який може бути зрозуміло пояснений вільним йодом - це «йодна свинка» та інші прояви йодизму. «Йодна свинка» проявляється набряком підщелепних, під'язикових і привушних слинних залоз після внутрішньовенного введення йодовмісних містить контрастного препарату. Вона є ланкою групи НЕ-ідіосинкратичних реакцій через порушення метаболізму йодиду внаслідок перевантаження йодом. Все це називається Йодизм, він також може проявлятися набряком слізних залоз, нежиттю, шкірними висипаннями. Більшість таких випадків виникає у пацієнтів з ослабленою функцією нирок (ймовірно, через зниження ниркової екскреції підвищується концентрація йодиду в організмі).

Йод і непереносимість морепродуктів

«Харчова непереносимість» (порушена толерантність, чи не-толерантність до харчових продуктів) є загальним терміном, який включає в себе всі аномальні реакції на їжу, наприклад, обумовлені імунними або НЕ-імунними механізмами. Харчове отруєння, викликане рибою або молюсками, може бути проявом алергії, викликатися інфекційним агентом, токсинами. Ці різні механізми для радіолога носять суто академічний інтерес, тому як вони можуть бути клінічно походити один на одного. Проте, таких пацієнтів найкраще відносити до групи з непереносимістю морепродуктів (порушеною толерантністю до морепродуктів), ніж до групи алергії на морепродукти.

Реакції гіперчутливості до морепродуктів майже завжди починають клінічно проявлятися через 2 години після прийому їх в їжу. У пацієнтів спостерігаються свербіж, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, бронхоспазм, риніт, діарея і шок. Клінічна маніфестація алергії може бути небезпечна для життя, навіть якщо перші симптоми були мінімальні (наприклад, поколювання в роті або горлі). Справжні алергічні реакції є, ймовірно, IgE-опосередкованими. Наприклад, 85% пацієнтів з гіперчутливістю до ракоподібних мають позитивні шкірні тести до екстракту креветки, який в свою чергу використовується для виявлення в тканини IgE. Відповідальний за алергію антиген морепродукту хоча б частково характеризується як еквівалент тропоміозіна- м'язового білка. Не існувало ніяких доказів того, що вміст йоду в морепродуктах пов'язаний з цими реакціями.

Йод і антисептики

Активна речовина в багатьох антісептіках - це полівінілпіролідон-йод. Він міститься в Бетадине, Повідіне. Полівінілпіролідон (повідон) є полімером, подібним декстрану. Він діє як носій двухатомного йоду безпосередньо до бактеріальної поверхні. Двоатомний йод бактерициден, ймовірно, через інактивації основних бактеріальних ферментів. Побічні шкірні реакції на речовину рідкісні, тільки дві реакції були зафіксовані у 5000 випробовуваних. Цілком можливо, що такі реакції були обумовлені дратівливим ефектом на шкіру, а не на алергію, і в будь-якому випадку, такий компонент, як йод, по всій видимості, в реакції не бере. Жоден з п'яти пацієнтів, які мали в анамнезі контактний дерматит після аплікації повідон-йоду, не продемонстрували шкірну реакцію після аплікації йодиду калію. Системні побічні ефекти зустрічаються вкрай рідко. Черезшкірна абсорбція йоду у новонароджених і бездомних може привести до йодизму. Оприлюднено один випадок системної анафилактоидної реакції при вагінальному використанні повідон-йоду.

Перехресна реактивність і алергія на йод

Існує доказ неспецифічної перехресної реактивності між контрастними препаратами і алергією на морепродукти та інші харчові агенти. У великому огляді йдеться, що у 5% зі 112 303 епізодів внутрішньовенного введення контрастного препарату спостерігалися алергічні реакції. Відносний ризик таких реакцій у пацієнтів з алергією на морепродукти (діагностичні критерії не вказані) був 3.0 (збільшувався втрое- примітка перекладача), при цьому ризик у пацієнтів з алергією на яйця, молоко або шоколад був 2.9, 2.6 - у пацієнтів з алергією на фрукти або полуницю, 2.2 - для пацієнтів з астмою. Іншими словами, морепродукти збільшують ризик реакції при внутрішньовенному введенні контрастного препарату приблизно так само, як і будь-яка інша алергія. Крім того, ці дані дозволяють припустити, що щонайменше 85% пацієнтів з алергією на морепродукти, при введенні їм внутрішньовенно контрастних речовин не матимуть несприятливих реакцій. Співвідношення «користь/ризик» слід враховувати для пацієнтів з алергією на морепродукти при необхідності введення їм контрастних речовин внутрішньовенно, слід пам'ятати також про премедикації кортикостероїдами. Нам невідомо ні про яке дослідженні гіперчутливості при введенні контрастних речовин для пацієнтів з непереносимістю повідон-йоду.

Ймовірні механізми Ідіосінкразіческім реакцій на контрастні речовини, алергії на морепродукти і дерматит від використання повідон-йоду різні; відбувається активація неспецифічних імунних медіаторів молекулою контрастної речовини в одному випадку, спостерігається IgE-опосередкована гіперчутливість до рибного м'язевого білку в іншому випадку, розвивається через дратівний ефект контактного дерматиту в третьому випадку. Існує мало доказів того, що елементарний йод або йодид викликає Ідіосінкразіческім реакції при використанні контрастних речовин або повідон-йоду, і ніяких доказів того, що він бере участь в гіперчутливості при вживанні в їжу морепродуктів. Думка, що йод сприяє специфічної перехресної реактивності між цими речовинами, є необгрунтованим. Тому термін «алергія на йод» є неудачним - він сумбур, заснований на бездоказових переконаннях. Від цього терміна слід відмовитися і замінити на більш нейтральні формулювання, такі як «гіперчутливість до контрастних речовин», «порушена толерантність або не-толерантність до харчових морепродуктів», «повідон-йод дерматит».

Клінічне значення

Пацієнтів з алергією в анамнезі на йод або на морепродукти потрібно опитувати більш детально щодо тяжкості колишньої алергічної реакції. Якщо можливо, потрібно відокремлювати алергію на морепродукти від інших причин їх непереносимості. Вказівка в анамнезі алергії на морепродукти збільшує ризик побічних ефектів при введенні контрастного препарату втричі. Як і при будь-якій іншій алергії, характер і тяжкість реакції слід враховувати при виборі типу контрастного препарату і при визначенні необхідності премедикації. Алергія на морепродукти сама по собі не повинна вважатися як абсолютне протипоказання до внутрішньовенного контрастування. Немає ніяких підстав вважати, що алергія на йод, зазначенням на яку є шкірні реакції при використанні антисептиків, буде мати особливе значення при внутрішньовенному введенні контрастних речовин

Джерело: https://www.radiographia.info/article/276