Питання та відповіді

Тут Ви можете ознайомитися з питаннями, які виникають найчастіше, та відповідями на них, або задати своє питання.

Інформація, розташована на даному сайті, носить ознайомчий характер і не є керівництвом до самостійного лікування. До увагиНагадуємо Вам, що діагноз через Інтернет, як і іншим заочним способом не ставиться. Точно встановити діагноз і призначити максимально правильне лікування, можливо тільки при особистому огляді пацієнта і вивченні історії хвороби. Інформацію про лікарів діагностичного центру "Медіскан Груп" Ви можете подивитися в розділі "Наші фахівці"

 1. Лікар порадив мені зробити або КТ або МРТ. Я не знаю, що вибрати, порадьте.

  • В цілому, вибір способу діагностики - прерогатива лікаря. Найкраще, якщо дослідження все-таки призначає Ваш лікуючий лікар, який особисто Вас знає, і провів попередній збір анамнезу. Якщо з яких-небудь причин отримати направлення від лікаря Вам не вдалося, Ви можете отримати інформацію по телефону в нашому центрі.

 2. МРТ ПРИ ВАГІТНОСТІ: МОЖНА ЧИ НІ?

  МРТ в Києві
  • Під час вагітності кожна жінка хоче створити максимально ідеальні умови для розвитку майбутнього малюка. Саме тому призначення деяких видів обстеження викликають у неї крайні побоювання і питання: «А чи не зашкодить такий метод діагностики моїй дитині?» У цій статті ви зможете отримати відповіді на питання: «Чи можна проводити МРТ при вагітності? Чи небезпечна ця процедура для жінки і плоду?»

   Що необхідно знати про МРТ

   Магнітно-резонансна томографія є діагностичною процедурою, принцип якої заснований на використанні магнітних полів. Вони дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки.

   Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп'ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження лікар отримує пошарові зображення в режимі 2D і 3D, що допомагає з точністю поставити діагноз.

   На думку ВООЗ, магнітне поле до 1,5 Тл не здатне надавати негативного впливу на тканини організму людини. Під час проведення МРТ не використовується іонізуюче випромінювання, яке застосовується при КТ або рентгенографії. Саме тому така діагностична процедура може застосовуватися для обстеження вагітних і єдиним обмеженням застосування є ранній термін - до 12 тижнів.

   Незважаючи на те, що МРТ при вагітності є безпечною процедурою, вона призначається тільки при наявності переконливих показань (з боку матері або плоду) Цей факт пояснюється тим, що поки масштабні випробування, які доводять повну нешкідливість процедури, не проводилися. Однак у вагітних, які проходили таке дослідження, народжуються діти без пов'язаних з обстеженням патологій.

   Показання до призначення МРТ під час вагітності

   МРТ під час вагітності Київ

   МРТ є найбільш безпечним після УЗД видом дослідження, але рекомендувати його виконання може тільки лікар. Зазвичай приводом для призначення такої діагностичної процедури є відсутність альтернативного способу обстеження того чи іншого органу. Подібні ситуації можуть виникати при підозрі на розвиток пухлини (доброякісної або злоякісної), травмах, загостренні або появі важких захворювань (наприклад, інсульту).

   Іноді МРТ призначається для вивчення плода:

   • підозра на наявність грубих вад розвитку плоду, коли УЗД не дозволяє отримати детальну картину патології;

   • надмірна вага вагітної, не дозволяючий провести якісне УЗД плоду;

   • невдале розташування плода для УЗ-дослідження в останньому триместрі.

   Сканування, яке призначається в таких випадках, дозволяє отримати детальну і точну картину стану плода і протікання вагітності. Слід зазначити, що при підозрі на деякі свідчення для переривання вагітності, що виявляються під час УЗД, виконання МРТ дозволяло в 21% випадків спростувати діагноз.

   Коли МРТ при вагітності може бути небезпечним

   Умовно МРТ при вагітності може бути небезпечним в першому триместрі виношування плоду (деякі фахівці радять утриматися від такої процедури до 18 тижні). Це пояснюється тим, що поки масштабні дослідження про негативний або тератогенний вплив на плід магнітних полів не проводилися.

   На цьому терміні відбувається закладка майбутніх органів і тканин дитини, і фахівці припускають, що деяке підвищення температури під час дослідження і стресовий стан майбутньої матері може негативно вплинути на цей процес. Однак такі побоювання поки залишаються лише припущенням і в деяких клінічних випадках (наприклад, при ракової пухлини або підозри на патологію плода) МРТ може призначатися вагітним на I триместрі.

   Підвищення температури під час проведення МРТ

   Ряд фахівців вважає, що підвищення температури в тканинах під час сканування може викликати передчасні пологи. Однак поки фактів для спростування або підтвердження таких даних немає.

   Стрес вагітної під час проведення МРТ

   Іноді стресова ситуація при призначенні сканування провокується переживаннями майбутньої матері про дитину. У таких випадках хвилювання жінки перед процедурою МРТ може усуватися прийомом легких седативних засобів, що не протипоказані при вагітності. Іноді стресова ситуація при призначенні сканування провокується переживаннями майбутньої матері про дитину. У таких випадках хвилювання жінки перед процедурою МРТ може усуватися прийомом легких седативних засобів, що не протипоказані при вагітності.

   В інших ситуаціях стрес може виникати у страждаючих на клаустрофобію пацієнток під час виконання дослідження на апаратах з закритим контуром. Вирішити цю проблему можливо шляхом присутності під час процедури близьких вагітної (чоловіка, матері, подруги) або виконанням обстеження на установках з відкритим контуром.

   Що трапиться, якщо МРТ проводилося в I триместрі, і жінка ще не знала про вагітність

   У таких ситуаціях жінці не слід хвилюватися про можливий негативний вплив дослідження на майбутнього малюка. Протипоказання про неможливість виконання МРТ до 12 тижня є свого роду «перестрахуванням», і магнітне поле не має руйнуючого впливу на тканини плоду. За спостереженнями фахівців після таких випадків у вагітних народжувалися здорові діти.

   МРТ з контрастом під час вагітності

   МРТ з контрастом в Києві

   Зазвичай введення таких засобів перед МРТ рекомендується для виявлення пухлин або метастазів. До складу контрастного препарату входить метал гадоліній, який має найменший ступень токсичності.

   Більшість фахівців не рекомендує проведення МРТ з контрастом під час вагітності (особливо до її 12 тижня), тому що поки масштабних досліджень про вплив цих препаратів на плід не проводилося. Крім цього, компоненти контрасту можуть викликати інтенсивні алергічні реакції у майбутньої матері.

   У деяких складних клінічних випадках МРТ з контрастом при вагітності може призначатися тільки на II-III триместрі - на цьому терміні плід вже захищений плацентарних бар'єром. Однак доцільність такого дослідження завжди визначається індивідуально і його результативність повинна перевершувати всі можливі ризики для матері та плоду.

   МРТ вже не перший рік призначається вагітним і після її проведення у народженій дитині не виявляють патології, які могли б бути пов'язані з проведенням сканування. Така діагностична процедура завжди призначається тільки лікарем, що враховує всі свідчення, ризики і протипоказання. Для «перестрахування» МРТ не призначається на ранніх термінах (до 12-18 тижнів) і при можливості відкладається на післяпологовий період. Однак в деяких випадках це дослідження виконується на ранніх термінах (в якості першого скринінгу або при сумнівних результатах УЗД) і дозволяє уникнути помилкових діагнозів, які є показанням до передчасного переривання вагітності.

   До якого лікаря звернутися

   Призначати проведення МРТ під час вагітності можуть лікарі різної спеціалізації (онкологи, ортопеди, неврологи та ін.), Але приймати рішення про доцільність такої процедури вони можуть тільки при узгодженні з акушером-гінекологом.

Задати питання Cancel Reply

Ваше ім'я:

Ваш E-mail:

Ваше повідомлення:

*всі поля обов'язкові для заповнення, будь ласка, введіть реальний e-mail

мрт у Києві