Зателефонувати

Стеатометрія печінки – це новий інструмент, для кількісної оцінки стеатозу печінки та найбільш безпечна альтернатива біопсії. Суть її полягає у виміру коефіцієнта затухання (КЗ в дБ/см)

Стеатоз печінки, чи жировий гепатоз, - найбільш поширена патологія, серед усіх гепатозів печінки, для якої притаманне жирові накопичення у клітинах.

Стеатоз має декілька ступенів розвитку:

  • Ступінь S.1 – легкий стеатоз (частка клітин печінки/гепатоцитів з жиром складає > 5 % до 33%, а КЗ 2,20 - 2,29 дБ/см);
  • Ступінь S.2 – помірний (частка клітин печінки/гепатоцитів з жиром складає > 33 % до 66%, а КЗ 2,30 - 2,90 дБ/см);
  • Ступінь S.3 – важкий (частка клітин печінки/гепатоцитів з жиром складає > 66%, а КЗ > 2,90 дБ/см);
  • Ступінь S.0 – це норма з відсутністю стеатозу.

Причинами стеатозу можуть бути:

  • токсичні впливи (наркотики, певні ліки, алкоголь);
  • патологічні стани організму, деякі хвороби (метаболічний синдром,ожиріння, цукровий діабет та інші ендокринологічні патології, а також хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту);
  • надмірна калорійність раціону;
  • малорухливий спосіб життя;
  • генетичні фактори.

Зараз стеатоз виявляється у 25-30% населення багатьох розвинутих країн. З часом, до ожиріння печінки, може приєднатися також і її запалення,що в свою чергу, призведе до розвитку стеатогепатиту і цирозу. Саме тому, вкрай важливо виявити стеатоз на ранній стадії. Донедавна, виявлення жирового гепатозу було дуже складним завданням, бо звичайне УЗД виявляє ожиріння печінки, лише у разі досягнення жирового слою 25-30%. У зв`язку з цим, виявлення ожиріння печінки на ранніх стадіях було можливим лише за допомогою біопсії, методика якої полягала у взятті зразка тканини печінки, для подальшого дослідження. Зрозуміло, що ця інвазивна процедура була вкрай важкою для хворого.

Стеатометрія стала інноваційним методом дослідження, дозволила створити вимірювання жирового слою, за допомогою УЗ-апарату, та зробила виявлення, діагностування та лікування стеатозу на ранніх стадіях незрівнянно комфортнішою процедурою, як для пацієнта, так і для лікаря. Стеатометрія, на відміну від біопсії, є абсолютно безболісною процедурою, та дозволяє отримати більше інформації, адже досліджується не окрема ділянка печінки, а весь орган. Окремо варто наголосити, що процедуру можна проводити настільки часто, наскільки цього потребує процес лікування.

Зараз проводити стеатометрію можна і як окрему процедуру, і як важливу частину комплексного обстеження печінки, разом з еластометрією, еластографією та іншими лабораторними дослідженнями.

Стеатометрія печінки в Києві